Ratujemy naszą Planetę

Dając używanym produktom drugie życie, zapobiegamy produkcji nowych urządzeń na rynku. W ten sposób przedłużamy żywotność tych urządzeń i zapobiegamy ich przedwczesnemu przekształceniu w e-odpady.

Wysokiej jakości elektronika z drugim życiem oznacza, że ​​oszczędza się wiele cennych zasobów, ponieważ nie trzeba ich wykorzystywać do nowych produktów. Ponadto bez tych nowych produktów kilka ton emisji CO2 nie zostanie uwolnionych do atmosfery. To łatwy wybór, prawda? Czy wiesz, że kupując tylko jednego odnowionego iPhone'a oszczędzasz średnio 55,5 KG CO2 i 100 litrów wody?

Quality Control Renewd®

Tylko 100% oryginalne części

Korzystanie z części innych firm i nieoryginalnych może skutkować  nieprawidłowym działaniem, problemami z bezpieczeństwem i uszkodzeniem akumulatora w wyniku przegrzania. Oryginalne części zapewniają, że urządzenia działają jeszcze dłużej, nawet jeśli żyją swoim drugim życiem.

Używanie w 100% oryginalnych części ma również kluczowe znaczenie dla naszego wspierania ochrony środowiska. Używając wyłącznie oryginalnych części, polegamy na tym samym łańcuchu produkcyjnym, co producent. Weźmy Apple jako przykład: Apple zobowiązuje się do 100% neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w swoim łańcuchu dostaw i produktach do 2030 r., a ich partnerzy muszą spełniać surowe wymagania w zakresie emisji CO2.

Urządzenia używane są ekologiczne, ale tylko wtedy, gdy w odpowiedzialny sposób dano im drugie życie.

 

Nie tylko urządzenia

Nasze opakowania są również pozyskiwane w sposób ekologiczny i zrównoważony.

 

• Zastosowana tektura nosi logo FSC Mix, co oznacza, że ​​użyte włókno jest mieszanką: pierwotnego drewna z lasu z certyfikatem FSC, włókna z recyklingu i drewna kontrolowanego FSC.

• Zmniejszyliśmy rozmiar naszych opakowań o >30%, co pomogło nam zaoszczędzić wiele materiałów!

• Minimalna ilość plastiku użyta do utrzymania urządzenia na miejscu również jest poddawana recyklingowi.

 

 

Packaging Renewd®

 

 

Dbamy o naszą planectę. Firma Renewd, której produkty przedstawiamy w naszej ofercie, zdecydowała się nawiązać współpracę z WeForest, dzięki czemu jesteśmy w stanie bezpośrednio przyczynić się do projektów ponownego zalesiania w Etiopii za każdy sprzedawany iPhone Renewd. Zajrzyj na stronę WeForest i zobacz, w jaki sposób Twój wybór odnowionego iPhone'a przyczynia się do przywrócenia i ochrony obszarów leśnych oraz jak pomaga wydźwignąć społeczności wiejskie ze skrajnego ubóstwa.